RSS
четвер, 15.03.2012

От не даремно жінки люблять кімнатні квіти. По-перше, вони не в'януть, на відміну від букетів. По-друге, продовжують життя, допомагають добре виглядати і нічим не хворіти. Виходить подвійна користь: і око радують і самопочуття ваше приводять у норму. Ті рослини, які споживають багато вологи, відповідно і віддають її - ось вам і природне зволоження повітря. Крім цього, повітря у вашій оселі за рахунок кімнатних рослин насичується киснем.

Корисно тримати квіти не тільки в житловій кімнаті, але і на кухні, оскільки вони поглинають кухонний чад, що виділяється вуглекислий газ, а також шкідливі випари від різного роду миючих засобів. Не секрет, що в кожної господині є добрий запас чистячих і дезинфікуючих засобів, а вони, між іншим, токсичні. Щоб не дихати виділяються парами, заведіть кімнатні рослини, вони будуть очищати повітря, у тому числі від шкідливих випарів ДСП і пластикових покриттів.

Більш того, деякі з квітів (герань, молочай), усувають витають у повітрі стафілококи, стрептококи та інші шкідливі бактерії. Кактуси, як відомо, нейтралізують електро-магнітне випромінювання, тому їх корисно тримати поруч з електро-приладами, комп'ютером. Якщо ваші вікна виходять на автомагістраль, то від негативного впливу вуличного пилу і кіптяви вас врятує диффенбахія. Від стресів і безсоння вірний помічник - герань. Драцена вирівнює енергетику. Ну а символ фінансового благополуччя - грошове дерево.

Коли ви оточуєте себе квітами, життя стає краще. Догляд за кімнатними рослинами відволікає вас від буденних проблем. Одним словом, домашні рослини позитивно впливають на здоров'я і самопочуття. Тільки не забувайте регулярно прибирати сухе листя, згідно фен-шуй, відмерлі листя мають негативною енергією, тому стежте за чистотою у всіх сенсах.

Куплені квіти слід помістити у воду кімнатної температури якнайшвидше. Звільніть квіти від упаковки, тому що вона може зашкодити квітам, а целофан перешкоджає доступу повітря. Перед тем як ставити квіти у воду, необхідно обрізати кінець стебла (приблизно 2,5 см.), щоб забезпечити достатній доступ вологи. Потім помістіть квіти у воду, бажано зі спеціальними добавками.

Якщо немає можливості помістити квіти у воду (наприклад, вам подарували квіти, а ви перебуваєте далеко від будинку), тоді найкраще помістити їх у целофановий пакет з водою. Також можна загорнути стебла у вологу газету.

Як тільки ви з'явитеся в будинку, постарайтеся якнайшвидше помістити їх у воду. Тільки не забувайте попередньо обрізати кінці стебел. Бажано використовувати спеціальні порошки для збереження квітів, які розчиняються у воді. Вони вбивають бактерії й містять препарати, що живлять самі квіти. У цьому випадку вам не треба підрізати стебла, а воду можна міняти всього лише два рази в тиждень. Якщо ви не використовуєте такі добавки, необхідно міняти воду й обрізати кінці стебел щодня. Препарати для збереження квітів також допомагають бутонам швидше розпуститися.

Деякі квіти вимагають особливого відходу. Квіти з деревними стеблами поглинають воду в невеликих кількостях. До квітів з деревними стеблами відносяться: троянди, лілії, хризантеми, рододендрони й ін.

Маки, георгіни мають м'яке стебло. Перед тем як ставити їх у воду, рекомендується кінці стебел потримати над вогнем близько 30 сек., поки вони не стануть чорними.

До квітів, які виростають із цибулини, до них відносяться тюльпани, нарциси, іриси, гіацинти й інші квіти. Вони мають біле потовщення на кінці стебла. Відріжте цю білу ділянку перед кондиціюванням, тому що тільки зелена частина стебла може поглинати воду. У нарцисів дуже густий сік, який починає сочитися зі стебла, коли їх зрізують. Обітріть кінці стебел перед тим, як ставити квіти у воду. Квіти такого роду не рекомендується тримати разом з іншими квітами при кондиціюванні, тому що їх сік може негативно позначитися на інших рослинах. Густий сік може закрити кінці стебел для доступу води. Цибулинні рослини так само не рекомендується ставити глибоко у воду. Стебла просочуються водою, а пелюстки стають тонкими й безжиттєвими.

Якщо квіти починають в'янути (наприклад, вони довго були без води), то їх можна відновити в такий спосіб: опустіть квіти в гарячу воду (80-90 градусів), на глибину 10-15 см. Після того, як вода охолоне, залиште квіти в ній ще на кілька годин. Після цього обріжте стебла на ту висоту, на яку вони були в гарячій воді, і поставте їх у вазу.

Зберігайте квіти в прохолодному місці. Їм протипоказано находитися під прямим сонячним променям. Вентилятори, радіатори, телевізор також негативно впливають на квіти.

Перед тим, як поставити квіти у вазу, виконайте наступні рекомендації:
- чисту вазу наповніть водою та додайте препарат для збереження квітів, дотримуючись вказівок на упаковці.
- видаліть нижні листи, що перебувають нижче рівня води. Намоклі листи будуть сприяти росту бактерій.
- обріжте кінець стебла гострим ножем, навскоси. Бажано робити це під водою, щоб у стебло надходила вода, а не повітря.

При виборі квітів у магазинах звертайте увагу на пелюстки в бутонах: вони повинні бути прямими, пружними. Опущені й мляві пелюстки - ознака того, що квіти несвіжі.

Напевно, немає на світі жодної жінки, яка б не любила квіти. Квіти здатні приносити радість, щастя, веселощі, от тільки, на жаль недовговічно. Саме тому в цій статті прагну поділитися з Вами, як можна продовжити життя квітам.

Зрізана квітка також продовжує рости й дихати, використовуючи свої запаси. Якщо квітка близька до повного свого розвитку, то дуже швидко зів'яне, а якщо квітка недостатньо дозріла, то не розкриється.

Практично всім квітам необхідна щоденна зміна води. За винятком тих квітів, які виділяють слизуватий сік: амариліси, нарциси й гіацинти - ці квіти люблять теплу воду.

Ставити квіти потрібно в чисту воду. Температура повинна бути середня, і обов'язково кип'ячена. Також можна для посуду. У вазу із прохолодною водою потрібно додати одну столову ложку мийного засобу.

Також великий вплив виявляє на тривалість життя квітів і місце. Квіти потрібно ставити у світле приміщення, але, у жодному разі не під прямі сонячні промені. Бажано, щоб у кімнаті, де перебувають квіти, не було протягів.
Якщо ж квіти трохи зів'янули, то можна під водою зробити новий зріз, побризкати злегка квітку й прикрити не якийсь час вологим папером. Також можна занурити квіти в теплу воду хвилин на п'ять.

А якщо ж квіти зів'янули сильно, то їх можна пожвавити за допомогою гарячої води. Для цього необхідно на стеблі обновити зріз, квітки й листи обернути використовувати й відстояну водопровідну воду. Дуже корисно щодня обприскувати квіти водою ( за винятком гвоздик) – це замінить їм росу.
Є дуже простий і легкий спосіб продовжити життя квітам. Для цього необхідна прохолодна вода й мийний засіб папером або помістити в пакет, а кінці стебел поставити в гарячу воду (80-90 градусів). Якщо стебла тонкі, то їх потрібно тримати в гарячій воді не більше 10 секунд, а якщо товсті, тоді можна потримати секунд 20-30. Після чого квіти необхідно поставити в холодну воду.

Догляд за рослинами – окрема і досить складна тема. Вам потрібно стати справжнім експертом, якщо ви хочете створити в домі оранжерею. Одні рослини потребують частого поливу і високої вологості кімнатного повітря, інші - навпаки - від зайвої вологи чахнуть та гинуть. Деякі квіти мають потребу у великій кількості світла, інші ж люблять тінь. Сонячне тепло буде обов'язковою умовою для догляду за певним видом рослин, але деякі квіти можуть загинути, якщо надати їм надмірного тепла... Надіємось з наших статтей ви дізнаєтесь про всі ці особливості та без зайвих проблем гарно облаштуєте свою оселю квітами та вазонами.

Починати догляд за квітами потрібно з їх купівлі. Після придбання, ваша рослина повинна пройти спеціальний період звикання до умов вашої квартири. У цей час квіти потрібно помістити в помірковано тепле місце, захистити від надмірних прямих сонячних променів і протягів, і не поливати їх занадто рясно. Після періоду акліматизації (протягом якого можуть відбутися різноманітні неприємні випадки начебто втрати рослиною одного-двох листочків), кімнатні квіти можна переставити на заплановане місце. Але догляд за квітами на цьому, звичайно ж, не кінчається. Однак, якщо ви всерйоз вирішили зробити зі своєї квартири оранжерею, те прекрасно це розумієте. Процес догляду за квітами довгий і постійний.

З огляду на різну будову та екологію, квіти можна поділяти за різними критеріями. До критеріїв, які використовуються найчастіше можна віднести колір оцвітини, наявність або відсутність запаху, стійкість квітки. У науці в основному використовуються наступні критерії:
Поділ з огляду на стать
Квіти бувають одно- і двостатеві. Одностатеві квітки несуть або тільки маточки, або тільки тичинки, як, наприклад, у дуба, тиса, тополі. У двостатевих (гермафродитних) чоловічі і жіночі статеві органи розвиваються в одній квітці (проліски, горох). Відповідно є одно- та дводомні рослини. В однодомних рослин чоловічі й жіночі квітки ростуть окремо на одній рослині (дуб, ліщина, бук). У дводомних — чоловічі і жіночі квітки знаходяться на різних рослинах, тобто кожна конкретна рослина є або жіночою, або чоловічою (тис, тополя, гостролист, обліпиха). Існують також форми безстатеві (без тичинок і маточки), які служать як приваблення (крайні квіти волошки синьої).
Поділ за характером запилення
Значно частіше у природі зустрічаються квіти адаптовані до запилення чужим пилком (взятим з інших квітів або рослин). Такі квіти називаються перехреснозапильними (алогамними). Їх протилежність — квіти, що запиляються власним пилком, називаються самозапильними (аутогамними). Серед самозапильних є клейстогамні квіти — ті, що ніколи не відкриваються. Серед перехреснозапильних виділяють: вітрозапильні, комахозапильні рослини, рослини, які запилюються водою і птахами.
Поділ за наявністю нектарників
Квіти з легкодоступними нектарниками,
Квіти з частково приховані нектарниками,
Квіти із повністю схованими нектарниками,
Квіти без нектарників (т. зв. квіти пилкові)
Поділ за формою оцвітини
Лійкоподібні квіти
Дзвоникоподібні квіти,
Трубчасті квіти,
Метеликоподібні квіти,
Квіти бобові,
Квіти-пастки.

Зі спроб зрозуміти походження найбільш типово] для покритонасінних двостатевої квітки з так чи інакше влаштованою оцвітиною зародилися основні гіпотези походження покритонасінних рослин (Angiospermae) як таксону.
Псевдантова теорія:

Час:початок XX століття. Засновники: Адольф Генріх Густав Енглер, Ріхард Веттштейн.

Теорія заснована на уявленні про походження квіткових від гнетоподібних голонасінних предків. Була розроблена оригінальна концепція походження квітки — ідея про незалежне виникнення частин квітки як органів «sui generis». Передбачалося, що первинними у покритонасінних були роздільностатеві обпилювані вітром квіти з невеликим і строго фіксованим числом частин, а подальша їх еволюція йшла по лінії від простого до складного.
Стробілярна, або евантова теория:

Час: кінець XVIII століття — начало XX століття. Засновники: Й.В.Ґете, О.П.Декандоль (типологічні побудови), Н. Арбер та Дж.Паркін.

Відповідно до цієї теорії, найближчі до предків покритонасінних мезозойські бенетити, а вихідний тип квітки представляється схожим з тим, що спостерігається у багатьох сучасних багатоплоднікових: двостатева ентомофільних квітка з подовженою віссю, великим і невизначеним числом вільних частин. Подальша еволюція квітки в межах покритонасінних мала редукційний характер.
Теломна теорія:

Час:з 30-х років XX століття. Засновник:Вальтер Циммерман.

Відповідно до цієї теорії, всі органи вищих рослин походять та незалежно розвиваються з теломів; вищі рослини зі справжніми коренями і пагонами походять від риніофітів, тіло яких було представлено системою дихотомічно розгалужених простих циліндричних осьових органів — теломів та мезомів. У ході еволюції в результаті перевершинювання, сплощення, зрощення і редукції теломів виникли всі органи покритонасінних рослин. Листя насіннєвих рослин виникли з сплощених та зрощених між собою систем теломів; стебла — завдяки бічному зрощенню теломів; коріння — з систем підземних теломів. Основні частини квітки — тичинки і маточки — виникли з спороносних теломів і еволюціонували незалежно від вегетативних листків.

Якось письменник Грегорі Годен сказав: «Квіти – це класика, і вони класично працюють». Тому радійте, шановні чоловіки, що маєте можливість без особливих зусиль і творчості подарувати коханій найкраще, що створила природа – квіти. Але якщо й такий вибір вам нелегко зробити, дослухайтеся до наших порад.

Якщо ви ще не знаєте вподобань вашої коханої, чи просто розгубилися серед розмаїття квіткового царства, спробуйте підібрати букет до кольору її волосся. Адже, погодьтеся, квіти мають лише підкреслити красу жінки, та аж ніяк не засліпити її.

Брюнеткам пасують яскраві троянди, орхідеї та червоні гвоздики. Згадайте лишень Кармен - чи можна її уявити без червоної квітки у волоссі?

Блондинкам навпаки пасуватимуть ніжно-рожеві, білі та світло-жовті квіти. Троянди, хризантеми, лілеї, орхідеї – головне аби ніжні та не яскраві.

Якщо ж ваша дівчина рудоволоса, сміливо обирайте темні троянди, фіолетові орхідеї, фіалки, гіацинти, особливо синього та бузкового кольору. А якщо в букеті ще й багато зелені, то він підійде й шатенкам. А ще їм пасуватимуть польові та дикі квіти. Варто звернути увагу і на вік представниці прекрасної статі.

Традиція доставляти і дарувати квіти зародилася дуже давно, шкода, що в ті часи не було доставки квітів, квіти доставлялися з різних випадків і приводів, служили самими різними атрибутами, символами - наприклад такі квіти як троянди були символом любові, а лілія позначала чистоту, але у всі часи саме головне, що доставляли квіти - це радість і красу. Кожній людині напевно хочеться мати вдома, на роботі або просто бачити перед собою шматочок природи, квіти принесуть радість і піднімуть настрій. Квіти прикрасять його побут. Протягом тривалого форма аранжування квітів була самої різної, і поняття букет не існувало, квіти доставляли по одному квіточці, у вигляді прикрас з квітів, квіти доставляли скопом і в інших різних формах. Мистецтво створення букета - ікебана зародилося на Сході більш 500 років тому, але вже до цього часу з квітів складалися різні композиції, квіти ставали прикрасою людини і його будинку. Лише в XIV столітті у Франції з'являється поняття "букет". Слово букет в перекладі з французької означає "гарне поєднання кольорів" або "зв'язка". Букет квітів для того часу - це нова форма аранжування квітів, однак задовго до цього квіти вже доставляли для створення подарункових, ритуальних і багатьох інших композицій. З часом поняття букет поширилося повсюдно і стало проростати різними напрямками, стилями складання букетів, квіти починають доставлятися повсюдно, ситуацій в яких можна доставити квіти ставати набагато більше, кожна квітка починає символізувати щось певне, наприклад орхідея позначає красу і жіночність, будь-якій жінці буде приємно, якщо їй доставлять букет квітів, де буде використаний цей чудовий квітка, таких прикладів можна навести масу, а значить доставлений букет з самих різних кольорів може розповісти про Вас і про ваш ставлення до іншої людини.